UNIT OF EXCELLENCE AWARD RECIPIENTS

2023

Unit                 Unit Location              Chapter                                   District

Crew 2202       Alto                             Hopewell Tawakini                Eagle Spirit

Crew 4255       Rochester Hills           Chippewa                               Chippewa

Troop 42-B      White Lake                  Ottawa                                   Ottawa

Troop 45-B      Charlotte                     Washetauni                           Chief Okemos

Troop 45-G      Charlotte                     Washetauni                           Chief Okemos

Troop 108-B   Essexville                    Japeechen                              Shoreline

Troop 128-G    Lake Orion                  Pontiac-Manito                     Pontiac-Manito

Troop 158-G    Albion                         Mandoka                                Nottawa Trails

Troop 158-B    Albion                         Mandoka                                Nottawa Trails

Troop 185-G    Clarkson                      Pontiac-Manito                     Pontiac-Manito

Troop 200-B    Grand Rapids             Hopewell Tawakini                Eagle Spirit

Troop 219-B    Fenton                         Topi Kittan                             Rivers North

Troop 283-G    Belmont                      Hopewell Tawakini               Eagle Spirit     

Troop 360-B    Rochester Hills           Chippewa                               Chippewa

Troop 366-G    Saginaw                      Nising Ojibway                      Ojibway

Troop 472-B    Clinton Township       Chippewa                               Chippewa

Troop 538-G    Ida                               Tecumseh                               Running Waters

Troop 971-G    West Branch               Naawaakwaa                         Shoreline

Troop 1022-B  Bloomfield Hills          Lalai Haki                               North Star

Ship 9024        Muskegon                   Kw√ęti Xinkwi M√ęn√ęp√®kw      Lakeshore